Технології та обладнання. Увага! На сайті до 31 серпня 2019 року ведуться технічні роботи! Зміст сторінок може не відповідати дійсності. Деталі уточнюйте за телефоном.

Конструкція сейфів, дверей банківських сховищ та інших засобів безпечного зберігання здається відносно простою, але їх промислове виробництво має ґрунтуватися на передових технологіях і ефективних конструкторських рішеннях.

Захисний шар броньованих сейфів, дверей і оболонок банківських сховищ & ndash; це складна армована конструкція, заповнена бетонною сумішшю. Від якості бетону багато в чому залежить рівень опірності конструкції руйнуючим навантаженням. В 1960-1980-х роках в Україні був накопичений великий науковий досвід, розроблені основи теорії твердіння бетону і способи забезпечення міцності залізобетонних конструкцій. Ці розробки становлять основу будівництва засобів банківського захисту, зокрема сховищ.

Останнім часом обсяг досліджень у даному напрямку істотно скоротився. Заводи товарного бетону в Україні сьогодні не в змозі забезпечити бетон необхідної якості і міцності. Наприклад, для виготовлення сховищ високого класу стійкості до злому потрібен бетон марки М500 і вище, в той час як більшість українських заводів випускають бетон нестабільної якості (М400 і то з великою натяжкою). Застосування такого бетону може спричинити за собою невідповідність заявленого класу сховища і реального, що є абсолютно неприпустимим. Враховуючи це, ми прийняли рішення застосовувати бетони тільки власного приготування. Науково-технічним центром «Паритет-К» був розроблений комплексний проект, що включає два основних напрямки:

 • приготування особливо міцних фібробетонів на основі вітчизняної сировини з урахуванням специфіки подальшого застосування;
 • приготування надміцних бетонів із застосуванням оригінальних технологій і сировини закордонного виробництва.
НАПРЯМОК 1

Широковживаний будівельний бетон відомий, починаючи з 19 сторіччя. Звичайний бетон є крихким матеріалом, тобто по досягненні критичного навантаження відбувається раптове його руйнування. Бетони, які застосовуються в нашій галузі, істотно відрізняються від тих, які використовуються в житловому і промисловому будівництві. Завдяки власним дослідженням і розробкам нам вдалося суттєво покращити показники використовуваних бетонів. При використанні бетону в захисному шарі він повинен витримувати цілеспрямовані дії і, отже, повинен володіти додатковими, спеціальними властивостями. Додавання в бетон сталевої фібри значно покращує характеристики міцності бетону, виріб з фібробетону не тріскається, поки не буде піддано високим деформаціям.

Вперше фібробетон був отриманий у 1962 році, коли Ромальді (США) зумів значно підвищити міцність бетону шляхом додавання прямих сталевих волокон дроту. На сьогодні фібробетон - це високоефективний конструкційний матеріал, властивостями якого можна управляти в досить великих межах.

Існує досить багато теоретичних передумов для отримання вітчизняних бетонів з маркою міцності 1500-2000 кг/см2. Практичне досягнення таких показників вельми складно, але можливо. Ми поставили перед собою таку мету і просуваємося до неї крок за кроком. Технологія отримання високоякісних поліфункціональних бетонів нового покоління широко застосовується в Європі. Такі бетони отримали назву «високофункціональні бетони», тобто бетони, які самоущільнюються (High Performers Concrete). Отримання таких бетонів можливе тільки в умовах високої культури виробництва при забезпеченні:

 • застосування комплексних поліфункціональних домішок на основі супер-і гіперпластифікаторів полікарбоксилатного (акрилатного) і етерполікарбоксілатного складу зі стеричною блокуючою дією і електростатичним відштовхуванням. Використання таких домішок призводить до збільшення диспергування частинок цементу, зменшенню тертя між цементом і заповнювачем, зменшенню водоспоживання. Все це призводить до значного збільшення рухливості бетонної суміші при низькому показнику водоцементного співвідношення. Крім того, ці домішки забезпечують високу початкову та кінцеву міцність бетону, значно зменшують ступінь усадки і повзучості бетону, підвищують спеціальні властивості - такі, як стійкість до удару і відколу. Домішки, які застосовуються компанією «Паритет-К», мають сертифікат відповідності ISO 9001 і знаходяться під постійною увагою з боку контролюючого органу Баувезен в Отто-Граф-Інституті в Штутгарті;
 • технології підготовки та дозування заповнювачів, портландцементу дисперсних мінеральних і полімерних компонентів, які дозволяють прогнозувати і регулювати фізико-хімічні процеси взаємодії і структуроутворення в гетерогенних полідисперсних системах з формуванням каменеподібного тіла з поліфункціональними властивостями.

Ми створили теоретичну базу і розробили методики дослідження впливу різноманітних пластифікаторів на міцність бетону, знайшли оптимальні співвідношення параметрів фібри і твердих фракцій. Систематизували вимоги до цементу, піску, гравію, і ввели систему жорсткого контролю постачання цих матеріалів. Все це дозволило нам отримувати фібробетон з гарантованими показниками М700-1100 кг / см2, а також визначити шляхи подальшого збільшення міцності бетону на 25-30%.

НАПРЯМОК 2

Паралельно з дослідженнями щодо отримання високоякісних бетонів на основі вітчизняної сировини ми займаємося пошуком передових технологій виробництва спеціальних марок бетонів, які б максимально відповідали специфіці нашої галузі. Особливий інтерес викликають у нас розробки компанії «Densit security» (Данія). Попередньо вивчивши всі наявні матеріали і відвідавши завод компанії, ми переконалися, що Densit-технологія дає можливість отримувати приголомшливий кінцевий результат (до 3000 кг / см2). При цьому технологія виготовлення захисних шарів на основі цементу Densit забезпечує відмінні результати при випробуваннях на стійкість до злому. Данськими розробниками були враховані методики та особливості випробувань практично всіх європейських випробувальних центрів. В Densit-технології оптимізовані основні параметри, що впливають на міцність бетону: високоміцний цемент, фракціонований заповнювач з високою ударною в'язкістю, фібра для мікроармування структури бетону і запобігання тріщиноутворення.

В порівнянні із звичайним бетоном фібробетон Densit має такі переваги:

 • підвищення межі міцності під час розтягнення - в 2.5 рази;
 • підвищення ударної міцності - в 10 разів;
 • стійкість до утворення тріщин - в 5-6 разів;
 • в'язкість при досягненні межі міцності - в 10-20 разів;
 • стиранність - в 2 рази.

Розрахунки несучої здатності конструкцій з фібробетону Densit підтвердили можливість виготовлення панелей перекриття довжиною до 9 метрів, що дозволяє будувати сховища великої площі без застосування колон. Високі захисні властивості Densit дозволили істотно зменшити товщину захисного шару і в результаті отримати наступні переваги:

 • істотне зниження навантажень на перекриття та фундаменти будівель, на грунт;
 • збільшення корисної площі сховищ;
 • як наслідок зменшення товщини плит & ndash; можливість значного посилення класу існуючих сховищ без істотної зміни внутрішніх розмірів робочого простору.

В якості ілюстрації можна навести такі показники:

Клас стійкості до зламу Товщина захисного шару, мм
ДСТУ 4012.1-2001 Фібробетон
Densit
Традиційний
фібробетон
9 клас 100 240
13 клас 300 650

Застосування тонкостінних захисних конструкцій часто стає єдино можливим рішенням під час реконструкції діючих сховищ з метою підвищення наданого раніше класу. При цьому обсяги будівельних робіт і фінансові витрати зводяться до мінімуму.

Технології Densit застосовують всі провідні європейські виробники. На підставі зарубіжного та вітчизняного досвіду будівництва можна стверджувати, що в даний час фібробетон Densit & ndash; це найбільш ефективний матеріал для виготовлення засобів безпечного зберігання (банківські сховища, двері сховищ і сейфи високих класів).